pátek 29. září 2017

Kam na ty indické oblečky jenom chodíš?

Pár tipů, jak se obléci v indickém stylu a nezruinovat přitom peněženku:

1) internet

sariobchod.cz
govindabutik.cz
ebay.com

Silně nedoporučuji Aliexpress - nic autentického indického tam nemáte šanci sehnat, je to všechno "Čína" , a tím pádem zkreslená představa o indickém odívání. Otázkou jsou sárí a látky z tohoto serveru - to se přiznám, nemám otestované.

Facebook 
- skupina Sáríholičky
- skupina Bazar orientálních a tribalových kostýmů
- skupina Bellydance Butique

Internetové bazary:
bazos.cz - přes vyhledávací hesla "indická", "indické", "sárí" apod.
sbazar.cz -  přes výše uvedená vyhledávací hesla
mimibazar.cz - občas se zde taky něco objeví


2) sekáče
Zdroj neskutečných pokladů. Někde mívají pravidelně indické kousky, jinde je to otázka náhody. Ceny vesměs bývají šokující - rozumějte šokuje mě, jak jsou nízké. Ze sekáče pochází například toto (a teď mě nenáviďte!):


3) švadlena
Nakupte za dobrý peníz indické nebo jiné efektní látky (sariobchod.cz v sekci Galanterie, flex-tex.cz, dumlatek.cz, bmtextil.sk) a požádejte zrušnou švadlenu nebo krejčího, aby Vám něco spíchl(a). Doporučuju mít nějakou předlohu (klidně i ve velikosti XS - zdatný krejčí si s tím poradí) a absolvovat několik průběžných zkoušek oděvu, abyste vychytali případné nesrovnalosti. Já mám na míru šitých zatím jen pár věcí, ale vždycky moje švadleny odvedly skvělou práci:zde jsou šité na zakázku čolí a pás ze saténu:
Možností je spousta, co se týče peněz, obecně nejlevnější jsou sekáče, ale tady je to hodně o štěstí. Pokud máte velikost L a větší, nemáte moc šance na sebe něco padnoucího z druhé ruky sehnat. Větší jistotou jsou internetové bazary a obchody - zde Vám zboží oměří. Šití je samozřejmě finančně nejnáročnejší, ale oblečení pak bude přímo na míru.

Zvláštním případem je pak šití na míru v Indii. Je to o tom, mít ty správné známé, kteří zase mají známé přímo v Indii. Zatím jsem takto nic v Indii "nešila", ale až jednou bude nálada a nadbytek peněz... :D

Žádné komentáře:

Okomentovat